Kategoriler
Genel

Güven Duygusu

Güven başarılı bir ikiz alev birleşmesinin bir başka unsurudur. Buradaki güven ilişki anlamında aldatma/aldatmamayı ilk başta akla getirse de bundan çok daha derin ve önemli bir güven duygusunu işaret etmektedir.


Güvenmek çocukluktan edindiğimiz bir duygudur, ilk önce annemize ve babamıza güveniriz, onların bizi gözetip kolladığı ve ihtiyaçlarımızı karşıladığı düşüncesi ilk etapta güven duygusunun temelini oluşturur.
Ve daha sonra hayatımızın ileriki safhalarında, özgürleşme ve kendine güvenme unsuru doğacaktır. Kendi başımıza bir şeyi yapacağımıza güvenmek de başkalarının bize yardım edeceğine güvenmek de hep bu ilk duygular üzerine inşa edilir. Güven başlı başına sadece ikiz alev değil herhangi bir ilişkinin de konusudur.


Güveni karşımızda arıyorsak asla bulabileceğimizi düşünmüyorum. Güven içsel bir erdemdir. Herkese, her şeye, tanrıya, olana ve kendimize tümüne birden güvenden gelir. Benim için en hayırlısı oluyor düşüncesi pozitif ve doğru bir yaklaşımdır.


İkili ilişkilerde tarafların birbirini aldatıcı herhangi bir davranışta bulunması, sözünde dahi durmaması, güveni yavaş yavaş eksilten bir unsurdur. Güven bir kez yıkıldığında ve zarar gördüğünde tamir edilmesi en zor olan duygulardan biridir. İkiz aleviniz tabikide sizi aldatacaktır. Güven duygunuzu nereye dayandırdığınız ise sizin en büyük sınavınızdır.


Commitment dediğimiz kendini adamak da güvenin bir parçasıdır, ve yurt dışındaki danışanlarımdan edindiğim deneyimlerle beraber eğer herhangi bir taraf commitment a hazır değilse ikiz aleviniz de size gelmez. Özellikle bir ikiz alevseniz azim ve devamlılık önemli bir karakter özelliğiniz değilse, bu yolu sonuna kadar gidemeyeceğinizi üzülerek bildirmek isterim.

Güven öncelikle bu yolu bitireceğiniz ve başarılı bir birleşme sağlayacağınız için kendinize güvenmenizdir.

Güvenin bir sonraki aşamasında da ikiz alevinize güven gelir. Onun yaptıklarını isteyerek yapmadığına, niyetinin sizi üzmek olmadığına ve tüm bunların geçici bir durum olduğuna güvenmek önemlidir. İkiz alevinizin sizi tüm görünen negatifliklere rağmen çok çok sevdiğine güvenmek belki de sizi başarıya götüren en önemli anahtardır.

Geliştirici: goodsoul

info@goodsoul.net GOODSOUL LLC Amerika Menşeli bir kuruluştur. Türkiye'de hizmet vermemektedir. Bireysel ve Toplumsal Farkındalık Alanında Faaliyet Göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s